Invitație
  • Data: 24-25 noiembrie 2018
  • Organizator: Asociația Cluburilor de Kendo, Iaido și Jodo
Tabele competitie

Adresa sălii de sport

Sala Agronomia – Bulevardul Mărăști, nr. 59, sector 1, Bucureşti
(acces dinspre Bulevardul Expoziției, parcare chiar lângă sală)

Sâmbătă, 24 noiembrie 2018

08:00-08:50
09:00-…

  • înregistrarea participanţilor, shinai check, şedinţa arbitrilor, încălzire
  • ceremonialul de deschidere (~10-15 min)
  • competiţia de individual seniori feminin şi juniori (~60-90 min)
  • pauză de masă (45 min)
  • demonstraţie de Nihon Kendo Kata (~10 min)
  • competiţia de individual seniori masculin (~3 h)
  • ceremonialul de premiere (~15 min)
  • jigeiko liber ( în limita timpului disponibil)
  • Adunarea Generală a cluburilor
  • cină

Duminică, 25 noiembrie 2018

08:00-08:50
09:00-…

  • înregistrarea participanţilor, shinai check, şedinţa arbitrilor, încălzire
  • ceremonialul de deschidere (10 min)
  • competiția pe echipe (3h)
  • ceremonia de premiere (15 min)
  • examen de grad (~1 h)

Individual seniori masculin

  • Locul I – CHIREA Valentin-Gabriel (Clubul Român de Kendo)
  • Locul II – STUPU Ionuț-Alexandru (Sonkei)
  • Locul III – SACALOV Liviu (Yukai) și SBÂRCEA Bogdan-Dan (Kashi)
  • FS – BIRÓ Sándor (Hargita) și DOBROVICESCU Tudor-Petru (Sonkei)
Individual feminin

  • Locul I – BURINARU Alexandra (Kyobukan)
  • Locul II – CREANGĂ Alice-Izabella (Sankon)
  • Locul III – JAKAB Aniko-Andrea (Bushi Shindo) și GRAPĂ Daniela (Kyobukan)
  • FS – MIHĂILĂ Luiza (Sonkei)

Individual juniori mari

  • Locul I – CORNEA Marius-Cristian (Kashi)
  • Locul II – MAHIKA-VOCONI Tudor (Sonkei)
  • Locul III – GABOR Mihai (Hargita) și SCHEIN Georgi (TAI)
  • FS – CSISZÉR Csongor (Bushi Tokukai)
Individual juniori mici

  • Locul I – RÁCZ Richárd (Hargita) 
  • Locul II – MARIA Luca (CRK)
  • Locul III – ANTONARU Nicolas-Remus (SBK) și FÜLÖP Péter-Attila (TAI)
  • FS – PLEŞEA Clara-Alexia (CRK)

Echipe seniori

  • Locul I – CRK 1
  • Locul II – Bushi Tokukai
  • Locul III – CRK 2 și Kashi

Sedinţa cluburilor de kendo va avea loc cu ocazia Campionatul Național la București, la sala de conferințe a Sălii Agronomie (012244, Sector 1 Bucureşti), in data de 24 noiembrie începând cu ora 17.00.

Ordinea de zi

Ordinea de zi (PDF)

  1. Deschidere, prezenţă – Sorin Mahika.
  2. Cazul disciplinar Liviu Ghițuleasa (prezentarea cercetarii discplinare efectuat, constituirea Comisiei de Apel, decizia Comisiei de Apel. NB/Decizia Comisiei de Disciplină a fost atacată prin apel de dl Liviu Ghițuleasa la 13 iulie a.c.).
  3. Activitate 2018/2019 – Mahika Sorin (prezentare raport 2018 și calendar 2019);
    • Participarea la WKC17/2018, Incheon, Coreea (evaluarea programului de pregătire 2017/2018, rezultate, aspecte legate de deplasare, etc.)
    • Participarea la BKC9/2018, Instanbul
    • Situație activitate Iaido – Ianăș Florin (CN1, EIC25)
    • Situație activitate Jodo – Gârbea Ion (EJC17)
  4. Prezentare situaţie financiară – Călin Cristea / Sorin Mahika
    • Aprobarea bugetului lotului național pentru EKC29/2019, Belgrad
  5. Cerere afiliere din partea Asociatiei Chinda Dojo, Târgu Mureș – Sorin Mahika.
  6. Diverse.
    • Propunere modificare ROF cu referințe specifice pentru Iaido – Florin Ianăș.
Procesul verbal

Procesul verbal