Individual juniori 12-14 ani

  • Locul I – Tomuţ Alex-Cristian
  • Locul II – Jakab Aniko
  • Locul III – Dobrovicescu Tudor

Individual juniori 15-17 ani

  • Locul I – Chirea Valentin-Gabriel
  • Locul II – Iliescu Silviu Alexandru
  • Locul III – Vasile  Codrin
  • Locul III – Cristache Andrei Ciprian

Individual seniori feminin

  • Locul I – Burinaru Alexandra
  • Locul II – Burinaru Andreea
  • Locul III – Spiru Camelia
  • Locul III – Grapă Daniela

Individual seniori masculin

  • Locul I – Chirea Marius-Alin
  • Locul II – Duțescu Mihai
  • Locul III – Győrfi Sándor
  • Locul III – Crăciun Dragoș
  • FS – Stupu Alexandru și Ciorabai Ervin

Echipe Seniori

  • Locul I – Ichimon, Bucureşti (Crăciunel Valentin-Petre, Stupu Alexandru, Hoştină Emil, Hentea Lucian Adrian, Voicu Costin)
  • Locul II – Kashi, Târgu Mureş (Józsa Levente, Raicea Victor-Cornel, Guşu Rodiana, Golea Mircea-Dan, Canceu Adriana-Maria)
  • Locul III – Ikada, Bucureşti (Duțescu Mădălin Mihai, Spiru Camelia, Korenschi Eduard, Solacolu Gheorghe Cristian, Niciev Cristian)
  • Locul III – CRK, Bucureşti (Chirea Marius-Alin, Mocanu Sorin, Mocanu Alin, Sin Alexandru, Pleșea Radu)

 


 

Rezultate Examen

Invitație
  • Data: 29-30 noiembrie 2014
  • Organizator: Federația Română de Kendo

Adresa

Bulevardul Energeticienilor nr. 5, sector 3, Bucuresti

Sâmbătă, 29 noiembrie 2014
09:00-09:30
09:30-10:00
10:00-…
  • deschiderea şi pregătirea sălii
  • înregistrarea participanţilor, shinai check, şedinţa arbitrilor, încălzire
  • ceremonialul de deschidere (~20-30 min)
  • demonstraţie de Nihon Kendo Kata (~10 min)
  • competiţia de individual seniori special (1 h)
  • competiţia de individual seniori feminin, juniori şi copii (~60-90 min)
  • pauză de masă/încălzire (~30 min)
  • ompetiţia de echipe (~3 h)
  • ceremonialul de premiere (~15 min)
  • jigeiko liber (~45-60 min)
  • şedinţa cluburilor de kendo (2-3 ore)

Duminică, 30 noiembrie 2014
08:00-09:00
09:00-…
  • înregistrarea participanţilor, shinai check, şedinţa arbitrilor, încălzire
  • ceremonialul de deschidere (~5-10 min)
  • competiţia de individual seniori masculin (2-4 h)
  • ceremonialul de premiere (~15 min)
  • examen de grad (~1 h)

 

Ordinea de zi

Ordinea de zi (PDF)

  1. Deschidere, prezenţă – Sorin Mahika.
  2. Situaţia înfiinţării Federaţiei Române de Kendo – Luca Mihai.
  3. Pregătirea alegerilor din 2015 pentru componenţa CEx (expirare mandat conform Statut FRK) – Sorin Mahika.
  4. Activitatea sportivă 2014/2015 – Józsa Levente:
    1. raportul de activitate pe anul 2014 (draft);
    2. stabilire locaţie CR22 (propuneri/dezbatere);
    3. calendarul sportiv pe anul 2015 (pentru votare).
  5. Informare privind evidenţa / date cluburi / membrii – Józsa Levente
  6. Prezentare situaţie financiară – Adrian Hentea
    1. Propunere pentru incasare cotizaţii 2014 – FRK;
    2. Proiect de buget 2015 – FRK & FIK/EKF;
    3. Propunere de utilizare a cotizaţiilor 2014 şi a excedentului din competiţii pentru susţinerea deplasării echipei naţionale la WKC16/2015 – Tokyo.
  7. Prezentarea regulamentelor curente sau în curs de implementare – Józsa Levente
    1. regulamentul de organizare şi raportare evenimente – regulament pentru aprobare;
    2. regulamentul arbitrilor – existent, de revizuit când se va implementa în FRK;
    3. regulamentul antrenorilor şi instructorilor – prezentare proiect;
    4. regulamentul de examinare – prezentare proiect.
  8. Diverse – Sorin Mahika:
    1. dezbaterea problemelor legate de modul de lucru între FRK-cluburi-practicanţi (examinări de grad, legitimaţii FRK, asigurări medicale, etc.);
    2. dezbaterea problemelor legate de comunicarea cu media.